Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginlik olarak görülmelidir

Din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginlik olarak görülmelidir

Sponsor Bağlantılar

Din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginlik olarak görülmelidir kısaca yazar mısınız?
İnsanların her biri farklı tabiata, kültüre ve düşünceye sahiptir. Bu farklılıkların dışlanmaması hor görülmemesi gerekir. Bunların her biri bizim başka yerdeki hatamızı veya boşluğumuzu tamamlarlar. Bizler bir konu hakkında düşüncelerimiz, farklı bir kültüre sahip olan kişi tarafından farklı bir boyutta görüne bilir buda bir zenginlik vesilesidir. Her şeyin tek bir boyut olarak düşünülmemesi gerektiğini bizlere gösterir. Farklı bir bakış açısı kazandırır. Bu farklılık bize büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Mesela dört mezhep imamı olan imam Azam, imam Şafi, imam Malik, imam Ahmed bin Hanbel dini konular hakkında farklı yorumlarda bulunmuşlardır. Örnek olarak abdestin farzları konusunda dört mezhep farklı görüşler ileri sürmüşlerdir. Dileyen istediği mezhebe uya bilir.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Emeviler döneminde doğuda ve batıda feth edilen yerler neresidir Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginliktir, din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginliktir kısaca, din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginliktir kısa bilgi, 7 sınıf din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginliktir kısaca, yorum farklılıkları bir zenginliktir, din anlayışındaki farklılıkların ortaya çıkmasında etkili olan faktörler nelerdir kısaca, din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginliktir?, din anlayışındaki farklılıkların zenginlik oluğu ile ilgili soruları, din anlayisindaki farliliklar nicin zenginliktir

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top